20 Haziran 2021

Gong Matriks İçin Çaldı

Matriks, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Finansal teknoloji alanında halka arzı gerçekleşen ilk firma olan Matriks, Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni ile MTRKS koduyla işlem görmeye başladı. Halka arz sürecinde Matriks 689 bin 426 talep ile yoğun bir ilgi gördü.

Bankacılık ve finans alanında faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların; piyasalara ilişkin veri, haber, analiz, emir iletimi ve portföy izleme ihtiyaçlarına yönelik çözümler ile bu firmaların alt yapı ihtiyaçlarına ilişkin yazılımlar üreten Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., Garanti BBVA Yatırım ile gerçekleştirdiği halka arz sürecini tamamladı.

Matriks hisselerinin ilk işlem günü için düzenlenen gong töreni; Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Matriks Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gülerman, Matriks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akkurt, Matriks Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar, Matriks Yönetim Kurulu Üyesi Berkant Erol ve Matriks Yönetim Kurulu Danışmanı İsmail Hakkı Güneş’in katılımıyla gerçekleşti.

Gong töreninde konuşan Matriks Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar, başarılı bir halka arz süreci geçirdiklerini ve yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirterek, “Yola çıktığımız ilk günden bu yana kendimizi sermaye piyasalarına tedarikçi olmak yerine bir iş ortağı, bir paydaş olarak konumlandırdık. Sadece yazılım üretmek yerine çözüm üreten bir marka olma gayretinde olduk. Uluslararası standartlarda Türk usulü iş yaparak bu alanda fark yarattık. Bugün bu ortaklığı resmileştirirken, 18 yıl önce kurduğumuz ‘borsada kendi verimizi yayınlama’ hayalini gerçekleştirmenin de gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.borsaistanbul.com/tr/duyuru/3417/borsa-istanbulda-gong-matriks-icin-caldi

SP Finans Akademisi
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial