20 Haziran 2021

Doç. Dr. Aysel Gündoğdu İle Yatırım Fonları Eğitimi 23 Mayıs’ta

Yatırımcıların tasarruflarını kendilerine uygun şekilde yönlendirebilmeleri için asgari düzeyde finansal okur-yazar olması gerekir. Finansal okur-yazar olmak kişinin tasarruflarını kendine uygun yatırım araçlarına yönlendirmesini sağlar.

Bu kapsamda Doç.Dr. Aysel Gündoğdu tarafından 23 Mayıs tarihinde “Uygulamalı Yatırım Fonları” eğitimi gerçekleştirilecek. Yatırım fonu portföy yönetim şirketleri tarafından kurulan ve yönetilen profesyonel yönetim ve riskin dağıtılması ilkeleri çerçevesinde yönetilen kolektif yatırım kuruluşlarıdır. Bireysel olarak yatırımcılar tek başlarına riski yönetmekte zorlanırken yatırım fonları bu konuda uzman portföy yöneticileri tarafından yönetilmektedir.

Eğitime aşağıdaki linkten kayıt olunabileceği gibi 530 955 37 27 nolu SP Finans Akademisi Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi‘nin iletişim hattından da bilgi alınabilmekte.

https://www.spfinansakademisi.com/urun/uygulamali-yatirim-fonlari-egitimi/

SP Finans Akademisi bünyesinde yapılacak eğitim online olarak gerçekleştirilecek. Eğitimde konu başlıkları şu şekilde belirlenmiş durumda:

  • Yatırım Fonu Nedir?
  • Diğer Yatırım Araçlarına Göre Üstünlükleri Nelerdir?
  • Yatırım Fonu Türleri Nelerdir? Hangi Yatırım Araçlarını İçerir?
  • Yatırım Araçlarının Getirileri Nasıl Takip Edilir?
  • Fonların Riskleri Nelerdir?
  • Hangi Fon Bana Göre?
  • Fon Performansları Nasıl Ölçülür?

Aysel Gündoğdu Kimdir?

Doç Dr. Aysel Gündoğdu

İlk ve orta öğrenimimi İzmir’de tamamladıktan sonra üniversite eğitimim için 2003 yılında İstanbul’a geldi. Mezun olduğu yıl (2007) bir aracı kurumun araştırma departmanında işe başladı. Ardından bir emeklilik şirketinin fon bölümünde çalışarak yüksek lisans eğitimime devam etti.

Hayatındaki en önemli kararlardan biri olan dönemde özel sektörden ayrıldıktan sonra doktora eğitimi ile akademisyenlik serüveni başladı. Yıllardır öğretiyor, öğreniyor, araştırıyor ve yazıyor. Finans alanında öğretim üyesi olarak çalışmalarıma devam ediyor. Finans ile ilgili yayımlanmış 17 kitabı, çok sayıda makalesi ve bildirisi bulunmakta. Finansal teknoloji ve finansal hizmetler alanındaki şirketlere danışmanlık hizmeti sunmakta. Bankalar ve çeşitli kurumlara eğitimler vermekte.

Aynı zamanda dergipark sisteminde kayıtlı hakemli “Bankacılık ve Sermaye Piyasası Araştırmaları Dergisi”nin yayın sahibi ve editörlüğünü yapmakta. “Finansal okuryazarlık” projesi olan #finansokulu kanalı ile her seviyeden bireye kişisel finans hakkında bilgiler vermekte.

SP Finans Akademisi
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial