20 Haziran 2021

Turex Hissesinde Son Durum Ne?

OYAK Yatırım liderliğinde 1-2 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş.’nin halka arzında yatırımcı sayısı bazında tüm zamanların en yüksek rakamlarından birine ulaşılmıştı. Turex’in halka arzına 772 bin 538 yatırımcıdan talep gelmişti.

Kiler Grubu’nun personelini taşımaya yönelik kurulan Tureks Turizm, personel taşımacılığından iş makinası, karavan, çekici kiralamaya kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ile sektörde hizmet sunmakta.

Tureks Turizm paylarının mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 12,00 TL olarak belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 270.000.000 TL olarak gerçekleşmişti. Peki gelinen noktada yatırımcılar hisseden umduğunu buldu mu?

Hisse 12 TL ile halka arz edildi. Borsada işlem görmeye başlamasının ardından 4 gün arka arkaya tavan yapan hissede fiyat 19,31’e kadar geldi.

SPK’nın cezai uygulamasına da neden olan bir açığa satış işlemi nedeniyle başlayan satışlarla bu kez arka arkaya 5 kez taban oldu. Hisse bugün 9,76 ile günü kapadı.

Gelinen noktada 12 TL ile halka arz edilen hisse yaklaşık %19 değer kaybetmiş durumda. 

Şimdilerde halka arzdan hisse alıp yatırım yapan yatırımcılar hissenin ne zaman yükselişe geçeceğini merak ediyorlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

SP Finans Akademisi
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial