20 Haziran 2021

Kripto Piyasasında Yeni Çöküş Dalgası

Bitcoin fiyatı bir gecede aniden yüzde 10 düştü ve Ethereum (eter), Cardano (ada) ve dogecoin’den milyarların silindiği piyasa çapında bir gerilemeye yol açtı.

Bitcoin, geçen haftanın sonunda 40.000 dolara yakın bir seviyeye ulaştıktan Salı sabahı 32.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. En son düşüş, Mayıs ayından bu yana ilk kez tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerini 1,5 trilyon doların altına düşürdü.

Fiyat düşüşü, kripto para birimine artan desteğe rağmen geldi, El Salvador başkanı hafta sonu Bitcoin’in Orta Amerika ülkesinde yasal olarak kabul edileceğini açıklamıştı.

Diğer taraftan NHL’nin San Jose Sharks’ı ayrıca bitcoin, ether ve dogecoin’de ödemeleri kabul etmeye başlayan en büyük ABD spor franchise’ı oldu.

Eski ABD başkanı Donald Trump da Bitcoin’i “aldatmaca” olarak nitelendirerek, aynı zamanda ABD dolarına rakip olabilecek bir “para birimi” olarak nitelendirdi.

Piyasa Salı sabahı ani bir düşüş yaşadı ve önde gelen kripto para birimlerinin tümü bir gecede değerlerinin yaklaşık yüzde 10’unu kaybetti.

Bitcoin, Ethereum (eter), Cardano (ada), Binance Coin ve dogecoin yüzde 10-15 arasında düştü, ancak çöküşün nedeni henüz bilinmiyor.

Birçok analist, kripto alanındaki bir dizi olumlu haber nedeniyle haftanın başında daha olumlu bir yörünge öngörmüştü.

-https://www.independent.co.uk/-

SP Finans Akademisi
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial